انواع جنس پرده

انواع جنس پرده

پرده ها در جنس پارچه های مختلف تولید می شوند. انواع پارچه های پرده ای مانند تور، حریر، ابریشمی، مخمل، کتان و نخی از جمله پر طرفدارترین انواع پارچه برای دوخت پرده محسوب می شوند

انواع پرده‌های افقی و عمودی

پرده‌های پلیسه دار ساده

این نمونه  بیشترین قدمت بین مدل های موجود را دارد و از همه نیز ساده تر است. پیله های ایجاد شده در حالت باز شده پرده نیز قابل مشاهده است. این مدل تنوع جنس پارچه بالایی دارد و تقریبا هر نوع پارچه ای برای دوخت آن را می توان به کار گرفت. پرده‌های پیله دار به صورت افقی باز و بسته می شوند.

پرده‌های غلتکی، رولی و یا شید رول

این پرده‌ها از نوع بالا رونده اند و برای بسته شدن به دور محور غلتکی خود در بالای قاب می چرخند و جمع می شوند و تقریبا حجم بسیار کمی را در حالت بسته اشغال می کنند. امروزه امکان چاپ طرح بر روی پارچه مخصوص این پرده، آن را از سادگی بیش از حد خارج می کند و تنوع طرح ها و امکان چاپ شخصی، طرفدارن زیادی برای این نوع پرده‌ها به همراه دارد.

پرده‌های والان دار و یا کلاسیک سلطنتی

این نمونه دارای دو بخش والان ها و بخش زیرین است. بخش زیرین مانند پرده پلیسه دار افقی بسته شده و دارای تاهای منظم می شود، اما در هنگام باز شدن به صورت یک قطعه صاف و یکدست در می آید، البته بخش زیرین می تواند در صورت باز بودن نیز چین دار باشد. والان ها که معمولا از جنس پارچه های سنگین تری هستند نیز افقی باز و بسته می شوند، اما معمولا به فرم های زیبا و چشم نواز به صورت نیمه باز جمع شده و با چین های زیبا و منحصر به فرد خود، زیبایی فضای کلاسیک موجود را دو چندان می کنند.

پرده‌های کرکره ای

نمونه های قدیمی این نوع پرده‌ها برای همه آشنا است. جنس مدل های اولیه این پرده پارچه های برش خورده طویل و آهار خورده بود که به صورت افقی بسته می شد. پرده‌های آلمنیومی کرکره ای نیز به صورت بالارونده جمع می شد. امروزه جنس کرکره های این نوع پرده بهبود یافته و از موادی مانند چوب مصنوعی و پارچه های طرح دار نیز برای ساخت آن استفاده می شود که خود به تنهایی تاثیر زیادی بر روی دکوراسیون داخلی فضا دارد.

پرده‌های زبرا

شید و پارچه به کار رفته در این نوع پرده ترکیبی از طرح های شفاف و کدر است که  میزان دید به داخل را کنترل و نه محدود می کند. این مدل ویژگی هایی از مدل های رولی، کرکره ای، توری و پارچه ای را فراهم کرده است. در طراحی این سبک پرده دو لایه موازی وجود دارد که یکی کدر و دیگری شفاف تر است. با بالا و پایین کردن سطح آن ها نسبت به هم، میزان نور و دید کنترل می شود. در نهایت کل پرده به صورت رولی جمع می شود.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اطلاعات تماس


دسته بندی


پروژه ها


پارچه های لباس کار
پارچه های فرم مدارس
پارچه های بیمارستانی

ساعات کاری


شنبه
8:00 تا 16:00
یک شنبه
8:00 تا 16:00
دو شنبه
8:00 تا 16:00
سه شنبه
8:00 تا 16:00
چهار شنبه
8:00 تا 16:00
پنج شنبه
8:00 تا 14:00
جمعه
تعطیل
Call Now Buttonتماس با پود