آنزیم شلوار لی یعنی چی؟

آنزیم شلوار لی یعنی چی؟

آنزیم شلوار لی در شست و شوی پارچه های جین توسط اکثر شرکت ها صورت می گیرد و لازم دارد تا افراد اطلاعات کامل و دقیقی در این باره داشته باشند و مزایای بسیاری برای پارچه از این طریق به وجود می آید. دریافت مشاوره

مشاوره رایگان: ۰۹۱۳۰۸۵۸۱۰۰

هر آنچه درباره پارچه لی نمی دانید

همان طور که مستحضر هستید در دنیای مد و فشن می توانید انواع و اقسام پارچه ها را مشاهده کنید که از هرکدام جهت دوخت و آماده سازی یک نوع لباس خاص استفاده می نمایند.

در این میان برخی از پارچه ها هستند که مدام در حال استفاده می باشند و طرفداران خود را دارند و هیچ گاه از مد نمی افتند.

پارچه های لی از جمله این پارچه ها می باشند و می توان آن را به عنوان یک نوع پارچه ضخیم و بافت دار نام برد که صد در صد از کتان تولید شده است.

شما نیز در پشت پارچه های جین می توانید شیارهای مورب شکلی را مشاهده نمایید که سبب می شود تا از پارچه های کتانی که معمولی هستند، متمایز شوند.

این بافت در واقع مخصوص می باشد و الگوهای مورب دارد و در واقع الیاف آن به گونه ای در هم تنیده شده اند که طرحی مورب را به وجود آورده اند.

آنزیم شلوار لی چیست؟

قابل توجه است تا بدانید که روش های مختلفی وجود دارد که تولید کنندگان شلوارهای لی با استفاده از آن به شست و شوی پارچه های آن ها می پردازند.

از جمله این روش های شست و شو می توان به شست و شوی آنزیمی اشاره ای کرد که نوعی فرآیند می باشد که موجب می گردد تا پارچه لی نرم تر شود.

به عبارتی موجب می شود تا این پارچه نسبت به سایر شلوارهای جین بیشتر و بسیار راحت تر پوشیده شود و فرد در آن احساس راحت تری داشته باشد.

همان طور که می دانید شلوارهای لی که مدت زمان بیشتری پوشیده شده اند، با گذشت زمان راحت تر می باشند و به این صورت با فرآیندی با نام آنزیم آن ها را مورد شست و شو قرار می دهند که سریع تر و زودتر به نتیجه دلخواه خود برسند و مشتریان نیز این پارچه ها و شلوارها را بهتر مورد پذیرش قرار می دهند.

شست و شو از طریق آنزیم شلوار لی توسط تولید کنندگان بسیاری صورت می گیرد و این کار نیز مراحل خاص خود را دارد که می بایست افراد به آن آشنایی داشته باشند تا بتوانند آن را به بهترین شکل ممکن انجام دهند.

روش های سنگشوری پارچه های جین چیست؟

جین هایی که سنگ شور شده اند، دارای ظاهری رنگ پریده می باشند و نوعی کهنگی در آن ها دیده می شود که در حقیقت مورد پسند افراد زیادی می باشند.

موردی که بیان نمودیم تنها از نظر ظاهری بیان شده است که می توان گفت سنگ شور کردن پارچه موجب می شود تا نرمی و انعطاف خوبی را به دست آورد.

شلوارهای جینی که مورد عملیات سنگ شوری قرار نگرفته اند از انعطاف کمی برخوردار هستند و سخت تر می توان ان ها را پوشید.

روش های زیادی برای سنگ شور پارچه های جین وجود دارد که از مهم ترین این روش ها می توان به شرکت های سنگ شویی شلوار جین اشاره داشت که پارچه را در معرض سنگ هایی خاص قرار می دهند.

در اکثر مواقع مشاهده می شود که پارچه را در ماشین لباسشویی های بزرگی که صنعتی هستند، قرار می دهند که آن ها پر از سنگ های بزرگ و بسیار سنگین می باشند.

زمانی که ماشین لباسشویی حرکت خود را آغاز می گند، سنگ های موجود در آن صدها بار با پارچه برخورد می نمایند.

در اصل می توان گفت که سنگ شوری پارچه جین آسیبی کاملا جدی به پارچه وارد نمی آورد بلکه فقط ظاهر آن را به صورت وینتج می کند، فرآیندی که اگر قرار باشد به صورت طبیعی اتفاق بیوفتد شاید قرن ها طول بکشد.

در برخی از شرکت ها هم از آنزیم شلوار لی استفاده می نمایند که شکل ظاهری پارچه تغییر می نماید و لازم است به این روش کاملا مسلط باشند تا پارچه از بین نرود.

آنزیم شلوار لی

تفاوت سنگشویی و اسیدشویی جین

لازم به ذکر است که بدانید میان سنگشویی و همچنین اسیدشویی تفاوت هایی وجود دارد و برخی این مورد را قبول ندارند.

جین هایی که سنگ شور شده اند با جین های اسیدشور شده شباهت زیادی دارند اما می توان گفت که فرآیند تولید متفاوتی با یکدیگر دارند.

در حالت اسیدشویی پارچه جین، آن ها را همراه با سنگ پا و کلر داخل ماشین لباسشویی های صنعتی می اندازند و می توان گفت که در این روش، فشار کمتری بر روی پارچه های جین وارد می شود.

البته این مورد را فراموش نکنید که ظاهر جین هایی که مورد عملیات اسیدشوری قرار گرفته اند بسیار رنگ پریده تر از پارچه هایی است که تحت فرآیند سنگشوری بوده اند.

زیرا در مرحله اسیدشوری نیز از کلر استفاده می نمایند و همین مورد می تواند عاملی باشد برای این که رنگ پارچه روشن تر و به عبارتی حالتی رنگ پریده تر از سنگشور شدن پارچه لی داشته باشد.

مرکز خرید عمده بهترین پارچه لی

شما نیز می توانید تمامی پارچه های لی که نیاز دارید را به صورت عمده از مراکز خرید آن تهیه کنید و از آن ها نیز جهت تولید انواع و اقسام پوشاک بهره ببرید.

مراکز گوناگونی هستند که پارچه های لی را مورد خرید و فروش قرار می دهند که از مهم ترین آن ها می توان به کارخانه تولید کننده اشاره داشت که با مراجعه به آن می توانید هر حجمی از این پارچه که نیاز دارید را تهیه نمایید.

برای این که بتوانید بهترین پارچه های لی را خریداری کنید، لازم است تا با تمامی مشخصات و ویژگی های آن ها آشنایی داشته باشید تا بتوانید آن ها را به راحتی از انواع کیفیت بد، تشخیص دهید.

این کارخانه ها و همچنین مراکز فروش آن ها نیز روش های بسیاری را جهت فروش تولیدات خود به کار برده اند که می تواند کاملا به نفع مشتری باشد و افراد به راحتی نسبت به خرید آنچه که نیاز دارند، اقدام نمایند.آنزیم شلوار لی، سنگشور کردن و اسیدشویی پارچه های جین می توانند از جمله مواردی باشند که موجب می شوند تا این پارچه ها فروش بهتر و بالاتری داشته باشند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اطلاعات تماس


پروژه ها


پارچه های لباس کار
پارچه های فرم مدارس
پارچه های بیمارستانی

ساعات کاری


شنبه
8:00 تا 16:00
یک شنبه
8:00 تا 16:00
دو شنبه
8:00 تا 16:00
سه شنبه
8:00 تا 16:00
چهار شنبه
8:00 تا 16:00
پنج شنبه
8:00 تا 14:00
جمعه
تعطیل
تماس با پود