یک توپ پارچه تترون چند متر است؟

یک توپ پارچه تترون چند متر است؟

افرادی که به تازگی وارد بازار خرید و فروش پارچه شده اند، شاید با سوالاتی روبرو شوند که کمی برای ان ها گیج کننده باشد. اصطلاحاتی مثل عدل پارچه، گرماژ پارچه یا سوالاتی مانند “یک توپ پارچه چند متر است؟”، کمی برایشان ناآشنا و سخت است. برای شمارش بیشتر اشیا و لوازم تنها از یک واحد اندازه گیری استفاده می شود. این در حالیست که برای شمارش پارچه از واژه های متعددی استفاده می شود. این واحد ها می توانند به صورت متر، یارد، طاق، توپ پارچه و…. باشند. در این متن می خواهیم به صورت کلی به توضیح و بررسی این موارد بپردازیم. پس تا پایان مطلب با ما  همراه باشید.

یک توپ پارچه تترون چند متر است؟

شاید یکی از سوالاتی که ذهن شما ره به خود مشغول کرده باشد این است که “یک توپ پارچه تترون چند متر است؟”

یک توپ یا طاقه پارچه یکی از پرکاربرد ترین اصطلاحات در پارچه فروشی است. همه افرادی که می خواهند به این حرفه وارد شوند باید با وازه طاقه پارچه آشنایی کامل داشته باشند. این واژه یکی از واحدهای اندازه گیری پارچه است که به وفور شنیده می شود. طاقه ها به شکل استوانه ای هستند که رول یا توپ پارچه نیز نامیده می شوند. البته که در بعضی موارد به صورت مکعب مستطیل نیز در بازار وجود دارد که طاقه کتابی گفته می شود.

کارخانه های زیادی وجو دارند که پارچه های تترون را تولید می کنند. هر کدام از کارخانه ها، این پارچه را در عرض های مختلفی تولید می کنند. به همین دلیل است که یک طاقه پارچه ممکن است به صورت یک لایه یا حتی دولایه باشد. هر طاق پارچه ممکن است حدودا بین سی تا چهل متر پارچه داشته باشد.

عدل یا قماش پارچه چیست؟

پس از بررسی سوال یک توپ پارچه تترون چند متر است؟، می خواهیم بدانیم که عدل یا قماش پارچه چیست؟

افرادی که استفاده بسیار زیادی از پارچه های تترون، مانند تولیدی ها، خیاط ها و…. پارچه را به صورت عمده خریداری می کنند. این گونه هر متر پارچ را با قیمت مناسب تری خریداری می  کنند و به سود بیشتری دست پیدا خواهند کرد.

خرید به صورت عمده به این گونه است که چند طاقه پارچه را درون گونی قرار می دهند و درب گونی بسته می شود. بسته بندی کردن و قرار دادن طاقه های پارچه درون یک گونی را عدل پارچه یا قماش پارچه می گویند.

قیمت پارچه کجراه بافتین

چند طاقه در هر عدل پارچه وجود دارد؟

دقت داشته باشید تعداد طاقه هایی که در عدل پارچه قرار می گیرد به صورت زوج است. اگر طاقه ها به صورت گرد یا رول باشند معمولا ۶ طاقه درون یک گونی قرار می دهند. اگر طاقه ها به صورت مکعبی باشند معمولا ۸، ۱۰ و یا ۱۲ عدد طاقه درون گونی قرار می دهند.

بعضی از فروشندگان و یا حتی کارخانه ها، پارچه را به صورت عدلی در اختیار خریداران قرار می دهند. در این روش خریدار باید حداقل یک عدل را سفارش دهد و امکان سفارش کمتر از یک عدل میسر نمی باشد. خرید عدلی معمولا برای تولید ها و یا افرادی است که می خواهند لباس های زیادی را به صورت یک شکل تولید کنند.

یارد پارچه چیست؟

یارد یک واحد اندازه‌گیری برای پارچه است که بیشتر در کشورهای انگلیسی‌زبان استفاده می‌شود. یک یارد معادل با ۳ فوت (یا تقریباً ۹۰ سانتیمتر) است. این واحد اندازه‌گیری برای اندازه‌گیری طول پارچه استفاده می‌شود و برای خرید و فروش پارچه به‌کار می‌رود.

در برخی کشورها، از واحد متر برای اندازه‌گیری پارچه استفاده می‌شود، اما در صنعت پوشاک و دوخت و تولید پارچه، استفاده از یارد همچنان رایج است. بنابراین، اگر قصد دارید پارچه را آنلاین خریداری کنید، ممکن است به واحد یارد برخورد کنید.

به طور کلی می توان گفت پارچه های ایرانی با واحد متر اندازه گیری می شوند در حالیکه پارچه های خارجی با وارحد یارد اندازه گیری می شوند. پس دقت کنید که اگر قیمت یک پارچه خارجی را سوال کردید، قیمتی که فروشنده بیان می کند، قیمت یک متر نیست و حدودا قیمت نود سانتی متر است.

برای دریافت مشاوره رایگان و خرید پارچه تترون در طرح ها و رنگ های مختلف با کیفیت بسیار عالی و قیمت مناسب با شماره های ۰۹۱۳۰۸۵۸۱۰۰ و ۰۹۱۳۱۱۳۰۲۲۴ تماس بگیرید

طول و عرض پارچه های تترون چیست؟

پارچه هایی که در بازار موجود هستند معمولا عرض ثابتی دارند اما طول آن ها با همدیگر متفاوت است. به عنوان مثال اگر از خود بپرسید یک توپ پارچه تترون چند متر است، عرض هر توپ یکسان بوده اما طول پارچه ممکن است متفاوت باشد. به طور کلی می توان گفت طول را متغیر قرار داده اند تا هر کسی به هر میزانی که می خواهد خرید خود را انجام دهد. البته عرض پارچه ها نیز در طاقه های مختلف، باهمدیگر متفاوت است و شما بسته به نوع مصرف خود می توانید آن را انتخاب کنید.

یکی از مواردی که در قیمت پارچه تاثیرگذار است، عرض پارچه است. البته که موارد دیگری مثل کیفیت نیز می تواند در قیمت تاثیر گذار باشد. به عنوان مثال اگر دو پارچه با جنس یکسان باشند اما دارای عرض های متفاوتی باشند، پارچه با عرض کمتر دارای قیمت پایین تری نیز هست. بنابراین باید با توجه به الگوی مصرفی، عرض پارچه را انتخاب کنید تا میزان دورریزی کمتر شود. در پارچه های موجود در بازار می توان عرض های ۹۰، ۱۱۰، ۱۲۰، ۱۵۰، ۱۸۰، ۲۰۰ و ۳۰۰ سانتی متری را مشاهده کرد. از پارچه هایی با عرض های زیاد مثل دو یا سه متر برای دوخت ملحفه و روتختی  استفاده می شود.

قیمت گذاری پارچه تترون

در ایران واحد اندازه گیری پارچه، متر است اما پارچه های خارجی بر حسب یارد خرید و فروش می شوند. قابل ذکر است که اگر می خواهید پارچه‌ی تترون خرید کنید بهتر است قبل از خرید از فروشنده سوال کنید که هر طاقه چند متر است. چراکه طول پارچه در هر طاقه متفاوت است. عرض پارچه نیز می تواند در قیمت پارچه تاثیرگذار باشد. پارچه هایی با عرض  بیشتر، دارای قیمت بیشتری نیز هستند.

قیمت پارچه تترون

پارچه تترون اصفهان

خرید پارچه تترون

اطلاعات تماس


پروژه ها


پارچه های لباس کار
پارچه های فرم مدارس
پارچه های بیمارستانی

ساعات کاری


شنبه
8:00 تا 16:00
یک شنبه
8:00 تا 16:00
دو شنبه
8:00 تا 16:00
سه شنبه
8:00 تا 16:00
چهار شنبه
8:00 تا 16:00
پنج شنبه
8:00 تا 14:00
جمعه
تعطیل
تماس با پود